Az új politikai realitás korába lépünk
Az egyedüli sikert garantáló stratégia a három pólus együttes kezelése, amely Washington, Moszkva és Peking.
Ma Magyarországon durván és egyoldalúan korlátozva van a média szabadsága.
„Az Európa Tanács sokadik alkalommal figyelmezteti a magyar kormányt, hogy semmibe veszi a média pluralizmusát, elnyomja a kormányt bíráló hangokat, korlátozza a véleményszabadságot. A magyar kormány erre minden alkalommal valami orbitális hazugsággal válaszol. A legelképesztőbb hazugság magától a miniszterelnöktől származik, aki az EP egyik strasbourgi ülésén, 2018-ban azt találta mondani: »Mi soha nem vetemednénk arra, hogy elhallgattassuk azokat, akik nem értenek egyet velünk«. Ott ültem néhány székkel arrébb és nem tudtam sírjak-e vagy nevessek, netán szégyenkezzek ekkora arcátlanság hallatán.
Teljesen mindegy, hogy mit mond Orbán, Rogán, Gulyás, vagy bárki. Ma Magyarországon durván és egyoldalúan korlátozva van a média szabadsága. Sőt, most már a Facebook és a közösségi média rendszabályozásán gondolkodnak, mert, hogy azok szerintük éppen az ő eszméiket, ideológiájukat korlátozza, és sötét és végtelenül primitív összeesküvés elméleteket mantráznak (https://mandiner.hu/.../20210324_parizer_demokra_cia...). De hagyjuk a primitív ostobaságokat. Tessék nekem megmondani, mikor volt lehetősége ellenzéki politikusnak kifejtenie a véleményét bármely társadalmi, gazdasági, politikai kérdésről az MTV 1-n?
Tessék nekem megmondani, mikor szervezett a HírTv, a Pesti TV, vagy éppen a Mandiner (»polgári karakter«?) politikai vitát kormánypárti és ellenzéki képviselők között? Tessék nekem megmondani, miért kell a konzervatív, keresztény hallgatóknak (a többiek nyilván nem is nézik) elviselniük a Bayer-show végtelenül gusztustalan nyelvezetét, gyűlöletet keltő poltikai kultúráját? Ha lenne ebben az országban európai értelemben vett konzervatív, kereszténydemokrata politika, akkor már régen és hangosan tiltakozott volna attól a hülyeségtől (bocsánatot kérek), ostobaságtól, hazudozástól, ami a kormánypárti médiát egyre inkább jellemzi. Mindehhez képest az Európa Tanács kritikája igencsak visszafogott. Ennél sokkal erősebben lehetne és kellene bírálni a magyar kormány médiapolitikáját. És bizony már rég szükség lenne a jogállamisággal kapcsolatos kritériumok határozott érvényesítésére. Hogy legalább a gyerekeink egy normális országban nőjenek fel.”